Gyerek előadások és izgalmas játékok, programok az egész családnak
Egy élménydús délelőtt a halmozottan sérült fiatalok nappali intézményéért!
A 10 éves Életfa Csoport Egyesület jubileumi jótékonysági eseménye
Két színházi előadással, valamint különböző játékállomásokkal várunk egész délelőtt:
1.A székely menyecske meg az ördög, Fabók Mancsi Bábszínházának előadásában.
2.Mary Poppins az Életfában, a Kacagó Kaci Színházunk előadásában.
+ ezeken felül egész délelőtt ügyességi és szórakoztató játékok várnak Titeket!
A jegyek megvásárlásával a teljes délelőtti program igénybe vehető (9.00 és 13.00 óra között). Köszönjük, ha támogatói jegyet is vesztek.
Normál jegy: 3.000 Ft/fő
Gyermek jegy*: 2.500 Ft/fő
Kerekesszékes jegy**: 1.000 Ft/fő
* 2-6 éves kor között. Két éves kor alatt a belépés díjmentes (ölben ülve). Hat éves kor fölött normál belépőjegy váltandó.
**A helyszínen lehet megvenni, előzetesen kérünk foglalást emailben.
A PROGRAMOKRÓL RÉSZLETESEN
9:00-13:00
9.30 Fabók Mancsi Bábszínháza: A székely menyecske meg az ördög
Egy díjnyertes népmese bábelőadás, ahol egy makacs menyecske még az ördöggel is összecsap. Humor, népi bölcsesség és élő néphagyomány – bábokkal.
40 perc
11:30 Kacagó Kaci Színház: Mary Poppins az Életfában
A klasszikus történet új kalandokkal tér vissza: Jane, Michael és Mary Poppins az Életfában is vendégeskednek. Zenés, vidám, szívmelengető színielőadás – különleges élmény, ahol sérült és ép gyerekek együtt játszanak.
30 perc
9:00-13:00 Sokszínű programmal várunk
1. Játék kavalkád
9:00-13:00
Próbáljátok ki a Pöttyös Pajtik és a BAB Társulat szórakoztató és ügyességi játékait, a legózástól a zsonglőrködésig, valamint a csillámtetoválást, arcfestést!
2. Kutya bemutató
10:15-11:00 és 12:15-13:00
Bemutató a nagyon kedves, terápiás kutyákkal, kutyasimogatás, ismeretek szerzése. Ügyességi bemutató, és kérdezz-felelek.
Előadók: Padme kutya és a Do as I, Ferenczi Tímea, valamint Gia kutya és Csecserits Beáta.
3. Zenés foglalkozás
11:00-11:30
A közös éneklés és zenélés öröme mindenkit jókedvre derít. Énekeljük együtt a jól ismert népdalokat, gyerek dalokat!
A foglalkozást vezetik: Illés István és Székely Boglárka (Életfa Csoport)
4. Mozgáskuckók
9:00-13:00
Teszteld magad az SZTM Kids játékaival és az Életfa Csoport érzékenyítő játékain, például a kerekesszékes akadálypályákon!
5. Kézműveskedés
9:00-13:00
Alkotni jó dolog, főleg Glavati Zsuzsival, akivel természtes alapanyagokból alkothattok valami szépet. Mutassátok meg művészi érzéketeket!
6. Jótékonysági sütivásár
9:00-20:00
Finom házi készítésű, valamint cukrász édes és sós süteményekkel várunk.
A jegyek megvásárlásával a teljes délelőtti program igénybe vehető (9.00 és 13.00 óra között). Köszönjük, ha támogatói jegyet is vesztek.
Az adománygyűjtés célja
Tíz éve ültettünk egy fát: az Életfát. Egy terebélyes és aktív közösséggé nőtte ki magát. Most házat építünk köré.
Kérjük, segítsetek, Ti is tegyetek bele egy-egy téglát!
A jegy megvásárlásával hozzájárulsz egy új nappali intézmény létrehozásához a súlyosan halmozottan sérült gyermekek és fiatalok számára.
Nagy feladat előtt állunk: 15 fő súlyos és halmozott fogyatékossággal élő gyermek, fiatal számára kívánunk a nappali ellátásukat biztosító intézményt létrehozni. Ez a szolgáltatás hiánypótló, országszerte is nagyon kevés olyan hely van, amely méltó ellátást tud nyújtani vagy egyáltalán befogad súlyosan és halmozottan sérült személyeket.
Jelenleg mintegy 650 család számára nyújtunk támogatást, közösségünk igen sokszínű: súlyosan és halmozottan sérült, mozgás- és beszédfogyatékos, érzékszervi érintett, ADHD-s, autizmus spektrum zavarral élő, valamint tartósan beteg gyerekek és családjaik is kapcsolódnak hozzánk. Négy fő területen tudunk támogatást nyújtani: fejlesztő napközi működtetésével, különféle fejlesztésekkel és élményterápiákkal, közösségi programokkal, valamint személyre szabott tanácsadással, mentorszülő hálózattal. Ezt szeretnénk bővíteni az új nappali intézménnyel.
Köszönjük szépen minden fellépőnek, a művelődési központnak, valamint minden segítőnek a támogatását! És köszönjük szépen, hogy részvételetekkel támogatjátok céljaink megvalósítását!
Reméljük sokan el tudtok jönni november 15-én, egy közös ünneplésre!
Ha mégsem tudtok jönni, de tetszik, amit teszünk a sérült gyerekekért és fiatalokért és szívesen támogatnátok minket, akkor itt megtehetitek.
Adományozáskor tudtok a fellépő művészeknek vagy nekünk üzenni is!
Nagyon szépen köszönjük!
Együtt növünk nagyra!
Támogatóink